Mihaela Popa, membră a Comisiei de cultură din cadrul Comitetului parohial, a anunțat că în joia patimilor atelierul de încondeiat ouă a continuat în ciuda crizei provocate de coronavirus. Cei implicați au lucrat de acasă, reușind să facă niște lucruri extraordinare! Începând cu regizarea și montajul unui film-video, în care ni se prezintă ustensilele și etapele procedeului de încondeiere a ouălor, continuând cu modelele desenate pe ouă și culminând cu rezultatul final, care este de-a dreptul spectaculos. Toate acestea ne dovedesc cât de talentați sunt copiii parohiei noastre. Nu este o laudă, ci o constatare!

Un alt eveniment cultural, special, realizat de copiii parohiei noastre anunțat de doamna Mihaela Popa a fost cel legat de faptul că, la ora 00.00 în noaptea Sfintei Învieri, peste 20 de copii "voluntarii online" vor fi alături de noi toți, într-un mesaj virtual! Sunt copiii care, în fiecare an, se plimbă printre dumneavoastră în curtea bisericii, cu lumânările împodobite pentru a vă da Lumina Învierii!